Makroekonomické a finanční události eurozóna: Prezidentka ECB Lagardeová říká, že inflace přestane růst

Makroekonomický zpravodaj
  |  
30.03.2022
  |  
Josef Kvarda
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová říká, že inflace přestane růst. Podle Lagardeové ceny energií a potravin by v eurozóně měly přestat růst a stabilizovat se, byť na vyšších hladinách, což by mělo eurobloku pomoci vyhnout se ekonomy obávané kombinaci stagnujícího růstu a vysoké inflace. ECB i přes náraz Ukrajinské krize potvrdila trajektorii redukce ultraexpanze monetární politiky v podobě nákupů cenných papírů.

Eurozóna: Komentáře prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové v Nikósii (Kypr)

Rozbor, důležité komentáře: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová  říká, že inflace přestane růst. Podle Lagardeové ceny energií a potravin by v eurozóně měly přestat růst a stabilizovat se, byť na vyšších hladinách, což by mělo eurobloku pomoci vyhnout se ekonomy obávané kombinaci stagnujícího růstu a vysoké inflace. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová  říká, že inflace přestane růst. Podle Lagardeové ceny energií a potravin by v eurozóně měly přestat růst a stabilizovat se, byť na vyšších hladinách, což by mělo eurobloku pomoci vyhnout se ekonomy obávané kombinaci stagnujícího růstu a vysoké inflace. ECB i přes náraz Ukrajinské krize potvrdila trajektorii redukce ultraexpanze monetární politiky v podobě nákupů cenných papírů.


 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia