Makroekonomické a finanční události eurozóna: Lagardeová komentáři k Ukrajině nepřekvapila

Makroekonomický zpravodaj
  |  
09.03.2022
  |  
Josef Kvarda
Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová v reakci na dění na Ukrajině projevila účast a solidaritu s lidmi na Ukrajině. Prezidentka potvrdila exekuci sankcí Evropské unie na Ruskou federaci. ECB 10.3. rozhoduje o úrokových sazbách a kvantitativním uvolňování. Vzhledem k tomu, že inflace ještě před vypuknutím Ukrajinské krize i v Evropě výrazně překonávala očekávání a kvůli inflačnímu dopadu této krize na evropskou ekonomiku ECB pravděpodobně vedle potrzení úrokových sazeb na nulových hodnotách potvrdí tendenci redukce tempa ultraexpanze. Vzhledem k geopolitickým a ekonomickým nejistotám nicméně redukce může být méně výrazná, přinejmenším však s ujištěním flexibility banky reovat na případný výraznější ekonomický útlum posílením podpory ekonomice.

Eurozóna: Komentáře prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové k Ukrajinské krizi

Rozbor, důležité komentáře: Bankéřka vyjádřila účast a solidaritu s lidmi na Ukrajině. “V tomto temném momentu pro Evropu naše myšlenky jsou s lidmi na Ukrajině.” Lagardeová dále řekla, že ECB bude implementovat sankce dohodnuté Evropskou unií a evropskými vládami. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová v reakci na dění na Ukrajině projevila účast a solidaritu s lidmi na Ukrajině. Prezidentka potvrdila exekuci sankcí Evropské unie na Ruskou federaci. 

ECB 10.3. rozhoduje o úrokových sazbách a kvantitativním uvolňování. Vzhledem k tomu, že inflace ještě před vypuknutím Ukrajinské krize i v Evropě výrazně překonávala očekávání a kvůli inflačnímu dopadu této krize na evropskou ekonomiku ECB pravděpodobně vedle potrzení úrokových sazeb na nulových hodnotách potvrdí tendenci redukce tempa ultraexpanze. Vzhledem k geopolitickým a ekonomickým nejistotám nicméně redukce může být méně výrazná, přinejmenším však s ujištěním flexibility banky reovat na případný výraznější ekonomický útlum posílením podpory ekonomice. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia