Covid-19: Fauci v souvislosti s vakcinačním schválením řekl, že USA by mohly dostat koronavir pod kontrolu do jara 2022, pokud bude očkováno víc lidí

Makroekonomický zpravodaj
  |  
25.08.2021
  |  
Josef Kvarda
Doktor Anthony Fauci řekl, že Spojené státy americké by mohly dostat COVID-19 pod kontrolu do začátku roku 2022, pokud posílí vakcinace, den poté, co farmaceutický gigant Pfizer získal plné povolení své vakcíny Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv USA (FDA). Další potenciální schválení mohou přijít v příštích týdnech.

Fauci, hlavní expert infekčních nemocí USA řekl, že plné schválení FDA schválení vakcíny Pfizer-BioNTech dláždí cestu vakcinace více lidí s potenciálním schválením vakcíny farmaceutické společnosti Moderna v příštích týdnech a autorizací mladších dětí do podzimu. 

Představitelé USA rovněž vyzvali soukromé firmy USA a více státních a lokálních vlád, aby po zaměstnancích vyžadovaly očkování s cílem posílit míru vakcinace. Armáda USA a rovněž několik firem a universit včetně CVS Health Corporation či Deloitte a jednoho univerzitního týmu amerického fotbalu po oznámení FDA vydaly požadavek vakcinace COVID-19, což příspělo k růstu akcií na americké burze. 

Fauci rovněž řekl, že poskytovatelé zdravotní péče mají taky více využívat protilátkových léků COVID-19 včetně těch od Eli Lilly & Co, Regeneron Pharmaceuticals a GlaxoSmithKline Plc/Vir Biotechnology Inc. Řekl, že tyto léky mohou snížit hospitalizace a úmrtí až o 85 %, pokud se aplikují brzo u infikovaných lidí. 

USA nyní zápolí s další koronavirovou vlnou kvůli vysoce nakažlivé koronavirové variantě delta. Hospitalizace a úmrtí rovněž rostou zvláště na Floridě, v Mississippi, Louisianě, Texasu a v jiných částech jihu USA. Průměrný počert úmrtí COVID-19 vzrostl 23 % v sedmidenním srovnání, sdělila 24.8. doktorka Rochelle Paula Walenskyová, ředitelka Centra pro kontrolu a prevenci nemocí USA. Podle výpočtu agentury Reuters USA dosahují v průměru 1000 úmrtí COVID-19 denně a více než 150 000 nových případů.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání