Investoři Dědek a Janeček dávají 35 milionů do start-upu s krabičkovou dietou

Napsali o nás
  |  
24.06.2021
  |  
Jiří Červenka Euro.cz
Společnost NutritionPro získala od investorů 35 milionů na další rozvoj a zejména k expanzi na německý trh. Hlavní činností startupu je vývoj softwarové platformy na generování jídelníčků. Firma o sobě říká, že „chce léčit svět jídlem“

Český startup NutritionPro hlásí novou investici ve výši 35 milionů korun, za kterou stojí investor Michal Dědek z SFG holding společně s Karlem Janečkem a investičním fondem Lighthouse Ventures.

Prostředky firmě poslouží k expanzi do Německa. Začít chce v Mnichově, pokračovat bude dalšími pěti městy. Rozšíření čeká i nabídka jídel, přestoupit na zdravější stravu tak budou moci i lidé se speciálními dietami, například cukrovkáři nebo vegetariáni.

„Nová investice nám umožní rozšířit náš software o možnost vytvářet personalizované stravování i pro diabetiky a lidi trpícími dalšími civilizačními nemocemi, které velké části populace komplikují život,“ říká zakladatel NutritionPro Nurlan Abdrassilov (na titulním snímku sedící uprostřed). „V Praze jsme sice už nyní jedni z největších, ale stále je zde obrovský prostor pro další růst. Zároveň chceme prorazit i do zahraničí, kde je k dispozici rozsáhlý a z velké části neobsazený trh.“

Investor Michal Dědek nepochybuje, že firma bude v přeshraniční expanzi úspěšná. „O své další investici do NutritionPro jsem neměl žádné pochybnosti a rád jsem se připojil,“ řekl pro Euro.cz. „Nurlan mě už v minulosti přesvědčil o tom, že přesně ví, co dělá, a že jít směrem „data driven“ fungující společnosti je v dnešní době správné.“

Podle Dědka to potvrzuje i obrovský meziroční růst společnosti, stejně jako zájem dalších investorů: „Rovněž bych zmínil rychlost tohoto investičního kola a počet zájemců, kteří chtěli být u toho. Věřím, že expanze NutritionPro do Německa přichází ve správný čas a bude úspěšná,“ dodal.

Startup NutritionPro přišel na český trh v roce 2019 s cílem zlepšit zdravotní stav lidí prostřednictvím vhodného jídla, které dokáže například snížit hladinu cukru v krvi nebo zlepšit lipidový profil. Klíčem k tomu je softwarová platforma s unikátním algoritmem, která na základě poskytnutých dat každému zákazníkovi automaticky generuje individuální stravovací plán. Přípravu jídla následně zajistí partnerské kuchyně. Zákazník tak každý den dostane jídlo sestavené speciálně pro jeho zdravotní stav.

Už v roce 2019 získal startup seed investici v inkubátoru UP21. V roce 2020  na ni navázala další investice ve výši od Dědkova holdingu SFG. Právě ta nastartovala „raketový růst“, jak se vyjadřuje samotná společnost v tiskové zprávě. Po Praze zatím rozvezla zhruba čtvrt milionu jídel. 

Firma tvrdí, že 86 % jejích zákazníků úspěšně dosahuje cílů, které si na začátku diety vytyčí. Většina chce přitom zhubnout. „Naši službu si objednávají nejrůznější lidé – máme i zákazníky, kteří objednávají jídlo pro své starší rodiče,“ doplňuje Abdrassilov.

Link na Euro.cz

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání