Akciový trh USA: Ztráty Wall Streetu ukončily sled jeho zavíracích historicky rekordních maxim, obava inflace dolehla na trhy

Makroekonomický zpravodaj
  |  
10.11.2021
  |  
Josef Kvarda
Wall Street v úterý zavřel níže. Ukončil tak vícedenní sled jeho po sobě jdoucích zavíracích historicky rekordních maxim. Výběr zisků a obavy pokračující inflace podpořily plošný výprodej.

V úterý hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) oslabil 0,35 % na 4 685 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) klesl 0,31 % na 36 320 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,6 % na 15 887 bodů. 

Úterní objem 11,02 mld. zobchodovaných akcií burz USA překonal denní průměr plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 10,76 mld. zobchodovaných akcií. Neobyčejně silný obchodní objem vedle růstu volatility s rychlým poklesem cen akcií byl v polovině září zvýšen taky kvartálním efektem “triple witching”, tedy současnou čtvrtletní expirací kontraktů opcí akcií a futures a opcí akciových indexů. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia