Akciový trh USA: Wall Street ztratil kvůli Afghánistánu a obavám Fedu

Makroekonomický zpravodaj
  |  
27.08.2021
  |  
Josef Kvarda
Wall Street ve čtvrtek zavíral níže. Ukončil tak šňůru historicky rekordních zavíracích maxim s obavami vývoje Afghánistánu, zatímco obavy potenciální změny dosud ultraexpanzivní monetární politiky centrální banky Spojených států amerických, Federálního rezervního systému vyvolaly plošný, ale mělký výprodej se začínajícím prestižním a pro výhled monetární politiky a tím i pro trhy důležitým ekonomickým sympoziem v Jackson Hole pro signály časování potenciálního zpřísnění ultraexpanzivní monetární politiky.

Ve čtvrtek hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) oslabil 0,58 % na 4 470 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) klesl 0,54 % na 35 213 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) ztratil 0,64 % na 14 946 bodů.  

Čtvrteční objem 8,27 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 8,96 mld. zobchodovaných akcií. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání