Akciový trh USA: Wall Street končil výše, investoři vsází na příznivou firemní výsledkovou sezónu třetího čtvrtletí

Makroekonomický zpravodaj
  |  
20.10.2021
  |  
Josef Kvarda
Hlavní akciové indexy Spojených států amerických v úterý zavřely výše. Největší podporu jim dodaly akcie firem sektorů technologie a zdravotní péče. Zdá se, že investoři vsázejí solidní firemní výsledkovou sezónu třetího čtvrtletí. Někteří se ale obávají, že je optimismus předčasný.

V úterý hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 0,74 % na 4 520 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,56 % na 35 457 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) vzrostl 0,71 % na 15 129 bodů. 

Úterní objem 9,5 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 10,29 mld. zobchodovaných akcií. Neobyčejně silný obchodní objem vedle růstu volatility s rychlým poklesem cen akcií byl v polovině září zvýšen taky kvartálním efektem “triple witching”, tedy současnou čtvrtletní expirací kontraktů opcí akcií a futures a opcí akciových indexů.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia