Akciový trh USA: Wall Street končil níže, investoři sledují omikron a zasedání Fedu

Makroekonomický zpravodaj
  |  
14.12.2021
  |  
Josef Kvarda
Wall Street v pondělí končil níže. Akcie poskytovatele rekreačních plaveb Carnival a některých aerolinek v pondělí propadly. Investoři se obávali koronavirového druhu omikron před zasedáním centrální banky Spojených států amerických, Federálního rezervního systému monetární politiky včetně kvantitativního uvolňování a úrokových sazeb 15. - 16.12, jehož verdikt bude vynesen v jeho závěru. Očekává se rychlejší útlum nákupu cenných papírů i zahájení zvyšování úrokových sazeb kvůli nebezpečí silné inflace.

V pondělí hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) klesl 0,91 % na 4 669 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) oslabil 0,89 % na 35 652 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 1,39 % na 15 413 bodů.  

Pondělní objem 10,4 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 11,4 mld. zobchodovaných akcií. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia