Akciový trh USA: S&P 500, Nasdaq Composite vzrostly s růstovými akciemi, JPMorgan Chase & Co brzdou

Makroekonomický zpravodaj
  |  
14.10.2021
  |  
Josef Kvarda
Hlavní akciové indexy Spojených států amerických S&P 500 a Nasdaq Composite ve středu končily výše. Vedly je zisky akcií velkých růstových firem jako technologického gigantu Amazon.com a softwarového titánu Microsoft. Akcie jedné z největších světových bank JPMorgan Chase & Co ale klesly s akciemi jiných bank a zatlačily na trh.

Ve středu hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 0,3 % na 4 364 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) stagnoval na 34 378 bodech a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) vzrostl 0,73 % na 14 572 bodů. 

Středeční objem 9,31 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 10,8 mld. zobchodovaných akcií. Neobyčejně silný obchodní objem vedle růstu volatility s rychlým poklesem cen akcií byl v polovině září zvýšen taky kvartálním efektem “triple witching”, tedy současnou čtvrtletní expirací kontraktů opcí akcií a futures a opcí akciových indexů.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia