Akciový trh USA: S&P 500, Nasdaq Composite dosáhly na svá nová historicky rekordní zavírací maxima, Powell uklidnil obavy redukce kvantitativního uvolňování

Makroekonomický zpravodaj
  |  
30.08.2021
  |  
Josef Kvarda
Wall Street v pátek posílil. Vytáhl své hlavní akciové indexy S&P 500 a Nasdaq Composite na svá nová historicky rekordní zavírací maxima počtvrté během minulého týdne. Vystoupení guvernéra centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powella na prestižním a pro výhled monetární politiky a tím i pro trhy důležitým ekonomickým sympoziem v Jackson Hole pro signály časování potenciálního zpřísnění ultraexpanzivní monetární politiky uklidnily obavy scénáře tohoto zpřísnění a investory do víkendu naladily nákupní náladou.

V pátek hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 0,88 % na 4 509 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,69 % na 35 456 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) získal 1,23 % na 15 130 bodů.  

Všechny tři hlavní akciové indexy v týdenním vyjkádření vzrostly. 

Páteční objem 8,67 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 8,95 mld. zobchodovaných akcií.

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro stabilní rozvoj vašeho podnikání