Akciový trh USA: S&P 500 končil volatilní obchodní seanci bez větších změn, investoři sledují Fed a firemní výsledkovou sezónu druhého čtvrtletí

Makroekonomický zpravodaj
  |  
26.07.2022
  |  
Josef Kvarda
Hlavní akciový index Spojených států amerických S&P 500 v pondělí kolísal a v denním srovnání končil jen s malou změnou. Investoři se připravovali na očekávané zvýšení cíle hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate na zasedání centrální banky USA Federálního rezervního systému monetární politiky tento týden a na data několika velkých růstových firem firemní výsledkové sezóny druhého čtvrtletí.

V pondělí hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 0,13 % na 3 967 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) získal 0,28 % na 31 990 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) klesl 0,43 % na 11 783 bodů. 

Pondělní objem 9,34 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 11,0 mld. zobchodovaných akcií. 

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia