Akciové trhy: BlackRock snížil hodnocení vyspělých akciových trhů

Makroekonomický zpravodaj
  |  
24.05.2022
  |  
Josef Kvarda
BlackRock Investment Institute snížil svá hodnocení vyspělých akciových trhů na “neutrální” z “nadvážit”. Instituce rozhodnutí odůvodnila příliš horlivou snahou centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému snížit inflaci a taky signály ekonomického ochlazení druhíé největší ekonomiky světa Čínské lidové republiky.

S ohledem na zesílenou rétoriku Fedu “slibující snížit inflaci za jakoukoliv cenu” vedoucí analytik Jean Bolvin napsal, že hlavolam centrální banky implikuje nejtvrdší sladění resp. kompromis politiky posledních dekád: mezi zadušením (ekonomického) růstu ostře vyššími úrokovými sazbami nebo adaptací nabídkově tažené inflaci. 

Vedle perspektivy nadměrně agresivního utažení (monetární politiky) Fedu Bolvin čeká, že hospodářské problémy Číny budou pro svět toxické. Řekl: “Náraz čínského ekonomického růstu se začíná srovnávat s jeho šokem (spojeným s vypuknutím koronavirové pandemie v roce) 2020 a již předstihuje ten z globální finanční a hospodářské krize (let 2008 - 2009)."

Přehled všech aktualit

SFG
Stabilní investice pro dlouhodobý rozvoj vašeho portfolia